oferta
Zamykanie Naczynek Metodą Blend
Elektrokoagulacja - Obecnie najczęściej stosowana i najskuteczniejsza metoda bezinwazyjnego zamykania naczynek. Urządzeniem, przez które płynie prąd wysokiej częstotliwości dotyka się po kolei każdego naczynka zamykając je. Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona prze około 24h (zwykle znacznie krócej).

Na czym polega zabieg zamykania naczynek?

Zabieg zamykania naczynek opiera się na metodzie termolizy oraz elektrolizy z wykorzystaniem prądu wysokiej częstotliwości i prądu stałego.
W zabiegach metodą elektrolizy stosuje się prąd galwaniczny aplikowany w sposób stały lub impulsowy. Do zamknięcia naczynia dochodzi w wyniku zjawiska elektrolizy, jakie zachodzi w obszarze jego lokalizacji.

W zabiegach metodą termiczną stosuje się prąd wielkiej częstotliwości. Naczynie krwionośne zostaje zamknięte w wyniku koagulacji termicznej. Istotą zabiegu jest ciepło powodujące termiczne uszkodzenie (ścięcie, koagulację) białek zlokalizowanych w tkance.

W usuwaniu teleangiektazji stosuje się również metodę łączoną tzn. blend.
Zabieg zamykania naczynek metodą elektrokoagulacji jest wykonywany przy użyciu urządzenia zaopatrzonego w specjalne elektrody- sondę. Emitowany przez nie prąd powoduje ścinanie białka (krwi) w naczyniach krwionośnych, naczynko samoistnie zamyka się i uszczelnia.
Czas zabiegu zależy od rozległości zmian. Zabieg, w zależności od progu bólu, jest mniej lub bardziej bolesny. W przypadku dużych zmian można zastosować znieczulenie miejscowe w postaci kremu lub maści.

Metoda elektrokoagulacji jest bardzo prostą i skuteczną metodą usuwania rozszerzonych naczynek krwionośnych. Nie wymaga rekonwalescencji.

Ile potrzeba zabiegów i kiedy będą widoczne efekty?
Dla mniejszych naczynek wystarczają 1-3 zabiegi, dla naczynek większych lub sieci otwartych naczyń trzeba nastawić się na dłuższą kurację. Efekty zamykania naczynek widoczne są zaraz po zabiegu, jednak proces gojenia trwa od 5 dni do 3 tygodni.
Zamykać naczynka można o każdej porze roku, przy czym należy pamiętać o zakazie opalania – przez miesiąc po zabiegu oraz stosowanie kremów ochronnych UV.

Jak się przygotować do zabiegu?
Przed zabiegiem (przez ok. 2 – 3 tygodnie) nie należy opalać się oraz wykonywać peelingów – chemicznych, mechanicznych, mikrodermabrazji, depilacji.

Przeciwwskazania:

zaburzenia krzepnięcia krwi
cukrzyca
rozrusznik serca
implanty/ metalowe części
skłonność do bliznowców lub keloidów
stosowanie leków przeciwzakrzepowych, antybiotyków
epilepsja
egzema/ łuszczyca w miejscu zabiegu
nowotwór (chemioterapia)
operacje chirurgiczne/ medycyny estetycznej
problemy z sercem/ krążeniem
uszkodzenia skóry
znamiona
stany zapalne, gorączka
trądzik różowaty, pospolity
terapia retinoidami
ciąża
czynne infekcje: bakteryjne (jak np. liszajec zakaźny), grzybicze, wirusowe (opryszczka, brodawki, mięczak zakaźny)

Metodą elektrokoagulacji można również usunąć nadmierne owłosienie jak i pojedyncze włosy
technika ta polega na zastosowaniu prądu wysokiej częstotliwości, który wytwarza intensywne ciepło w mieszku włosa. W wyniku zastosowania tej techniki zachodzi zjawisko elektrokoagulacji i niszczone są tkanki odpowiedzialne za wzrost włosa. Nie występuje tu uzależnione od melaniny, rodzaju włosa ani od głębokości położenia mieszków włosowych. Gwarantuje to skuteczne niszczenie komórek odpowiedzialnych za wzrost włosa.


-  Zabiegi specjalne

wykonanie: stargard.com.pl - strony internetowe stargard