oferta
Głowica diodowa-usuwanie owłosienia
Fotoepilacjawykorzystuje zasadę selektywnej fototermolizy: światło emitowane przez urządzenie jest absorbowane przez melaninę zawartą w łodydze włosa, następnie jest ono przekształcane w ciepło, które dociera do korzenia włosa, uszkadzając brodawkę, bez której włos nie może rosnąć.

Cykl włosowy składa się z trzech faz:

anagen - faza wzrostu; tylko w tej fazie włos jest wrażliwy na zabieg;
katageg - trwa około 3 tygodni; w tej fazie włos obumiera
telogen - faza usunięcia martwego włosa.

Długość trwania poszczególnych faz jest różna w różnych obszarach ciała.W większości owłosionych obszarów na ciele faza anagenu trwa od 8 do 16 tygodni. Z tego powodu dla uzyskania najlepszych rezultatów sugerowana jest seria zabiegowa.

Na większości obszarów należy wykonać od 6 do 10 zabiegów dla osiągnięcia pożądanego efektu.

Ilość zabiegów zależy od rodzaju włosów, poprzednich metod usuwania włosów, koloru skóry i obszaru poddawanego zabiegowi. Najszybsze i najtrwalsze efekty osiąga się przy ciemnych włosach oraz jasnej skórze. Im ciemniejsza skóra i jaśniejszy włos, tym dłuższa będzie musiałą być terapia.

Terapeuta zaleci indywidualnie dobrany dla Państwa cykl zabiegowy, ze wskazaniem odpowiedniej częstotliwości między poszczególnymi zabiegami. Sześć tygodni przed serią zabiegową nie wolno wykonywać woskowania ani usuwania włosów pincetą.

Uwaga!
Można wyłącznie się golić 24-48 godzin przed każdym zabiegiem. Należy zgolić włosy, tak aby w momencie zabiegu miały one ok. 1 mm długości.


-  Laseroterapia

wykonanie: stargard.com.pl - strony internetowe stargard